Global Express

Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Uluslararası Evden Eve Nakliyat

Bir ülkeden diğer ülkeye taşınma işlemleri, ülke içindeki taşınma işlemlerinden farklıdır. Uluslararası evden eve nakliyat işlemlerinde, taşınmak isteyen kişi vatandaşlık ya da oturma izni almış olmalıdır. Dolayısıyla taşınmak isteyen kişinin taşınma öncesinde bazı işlemleri tamamlamış olması gerekir.

Uluslararası evden eve nakliyat, kişilerin farklı nedenlerden dolayı ev eşyalarını taşındıkları ülkelere naklettirmesi işlemidir. Paketleme, gümrükleme, sigorta ve varış noktasına teslimat aşamalarından oluşur.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Oturum İşlemleri

Başka bir ülkeye taşınmak isteyen kişiler, taşınacakları ülkeden oturum izni almalıdırlar. Taşınmak istedikleri ülkenin konsolosluğuna başvurarak oturum izni alabilirler. Daha sonra evden eve nakliyat firması ile irtibata geçerler. Firma ile sözleşme yapılır. Eğer kişinin 2. Bir vatandaşlığı varsa, işlemler doğrudan başlatılabilir.

Uluslararası evden eve nakliyat firması ekspertizleri, eşyaların taşınacağı eve gider ve taşınacak eşyaları belirler ve listesini yapar. Daha sonra m3 ölçümü yapılır. Taşınma zamanı müşteriye bildirilir. Tüm eşyalar sınıflandırılır ve paketlenir. Mobilyaların demontaj işlemleri yapılır. Tüm eşya paketleme işlemi tamamlandıktan sonra eşyalar taşıma aracına yerleştirilir.

Eşya taşıma işlemi, eşyaların firmanın deposuna getirilmesi ve tırlara yüklenmesi ile devam eder. Daha sonra eşyanın taşınacağı ülkede firmanın deposuna götürülür.

Eşyalar tırlarla yabancı ülkeye taşınmadan önce, eşya sahibinden; pasaport, kimlik fotokopisi, noterden vekaletname onayı, oturum kartı ve ikametgah nakil belgesi gibi belgeler alınır.

Müşterinin yeni adresine gelmesi beklenir. Bu aşamada eşyalar firmanın deposunda bekler. Müşteri adrese taşınmasını talep ettiği anda müşteri nezaretinde eşyalar yeni adresine taşınır.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Gümrükleme İşlemleri

Müşteriden alınan belgeler ile sınır kapısındaki gümrükleme işlemleri yapılır. Eşyalar görevliler tarafından kontrol edilir. Herhangi bir sorun olmadığında yani yurtdışına çıkarılması yasak olan bir eşya yoksa ya da evraklar tamamsa, gümrükleme işlemleri tamamlanmış olur.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Taşınma Süreleri

Taşınma süreleri ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Uluslararası evden eve nakliyat işlemleri Almanya üzerinden yapılacaksa, taşınma süresi ortalama olarak 18-21 gün arasıdır. Avusturya, Fransa, Hollanda, Belçika, İsviçre için bu süre ortalama olarak 14-16 gün arasıdır. İspanya, İtalya, İsveç ve Norveç ülkeleri için bu süre ortalama olarak 16-18 gün arasıdır. Amerika, Kanada ve Avustralya ülkelerinde ise ortalama olarak 5 hafta içinde taşınma işlemleri gerçekleştirilir.

Taşınma ile İlgili Diğer Detaylar

Tüm taşınma işlemleri firma tarafından sigortalanır. Taşıma fiyatları m3 üzerinden belirlenir. Ayrıca fiyatlar bazı kriterlere göre de farklılık gösterebilir. Taşıma işlemini yapacak olan firmaların araçlarında C-3 yetki belgesinin olması gerekir. C-3 belgesi Ulaştırma Bakanlığının zorunlu tuttuğu bir belgedir. Türkiye’deki eşyaların taşınmazı için izin belgesi niteliğindedir. 

Firmada bulunan özel olarak tasarlanmış araçlarla eşyalar depolara nakledilir. Firmada çalışanlar profesyonel ve işinde deneyimlidirler.

Gümrük mevzuatlarında yasak olmadığı sürece gıda ürünleri de taşınabilir. Uluslararası nakliyat hizmetinde gümrük işlemleri önemli bir yere sahiptir. Bu yüzden bu konuda deneyim sahibi ve uzaman bir firma tarafından taşınma işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Eşyalarınızın hızlı ve güvenli bir şekilde taşınmasını istiyorsanız, deneyimli ve uzman bir firmadan yardım almalısınız.

Firma seçimi yaparken, firmanın lisansının olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Taşınma işleminden önce eşyalarınızı sınıflandırmanız süreci hızlandıracaktır. Taşınmasını istediğiniz tüm eşyaların listesini yapın. Böylece eşyalarınızı kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz. 

Firma tarafından taşınacak eşyaların üzerine etiket yapıştırılır. Böylece taşınacak eşyaların yerleri kolaylıkla bulunabilir.

Uluslararası Evden Eve Nakliyat Taşınma Fiyatları

Başka bir ülkeye taşınma fiyatları belirlenirken aşağıdaki kriterler göz önünde bulundurulur: 

  • Eşyaların hangi ülkeden alınacağı ve hangi ülkeye teslim edileceği,
  • Taşınacak olan eşyaların hacim değerleri,
  • Toplamda kaç adet eşyanın gümrük işlemlerine tabi tutulacağı,
  • Deniz, kara ve hava olmak üzere hangi vasıta ile eşyaların taşınacağı,
  • Eşyaların hangi zamanda taşınacağı.

Mesela Türkiye ile ABD arasında 50 m3 civarında taşınacak eşyanız olsun. Bu durumda ortalama olarak eşyanız 5.000 Dolar gibi bir fiyata taşınacaktır. Eşyanın hacmi arttıkça fiyatı artmaz. Her artışta bir miktar fiyat azalır. 

Fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için, İletişim

Web sitemizi ziyaret edebilir, müşteri danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Nakliyat Talebi

icon

0216 395 10 70