Global Express

Uluslararası Parsiyel Eşya Taşıma

Uluslararası Parsiyel Eşya Taşıma

Eşya miktarının bir aracın içini doldurmayacak kadar az mı? Bu eşyaları yurtdışındaki evime nasıl taşıtırım diye mi düşünüyorsunuz? Size güzel haberlerimiz var! Uluslararası parsiyel eşya taşıma hizmeti tam da size göre!

Bu yazıyı okuduktan sonra az bir parça eşyanızı yurtdışındaki yerinize nasıl göndereceğinizi öğreneceksiniz. 

O zaman sizlere iyi okumalar dileriz. 

Uluslararası parsiyel Eşya Taşıma Hizmeti Nasıl Verilir? 

Diyelim ki yurtdışına taşınıyorsunuz ve eşyalarınızın birçoğunu yurtdışındaki adresinize başarılı bir şekilde naklettirdiniz. Az bir eşyanız kaldı. Bu eşyaları da hedef ülkeye nasıl götüreceğinizi düşünüyorsunuz. Uçakla gönderseniz dünyanın parası. Aracınızla götürmek isteseniz, aracınıza sığacak gibi değil. Bir tanıdık vasıtasıyla göndereyim deseniz kimse yok. Olsa da güvenilir değil.

Peki ama kalan eşyalarınızı nasıl göndereceksiniz?

Tabi ki uluslararası parsiyel eşya taşıma hizmeti yardımıyla. 

Sistem nasıl işliyor?

Uluslararası eşya taşıma işini yapan firmalar iki şekilde çalışıyor. Başka bir müşterinin eşyalarını araca yerleştirmeden önce araçta bir miktar boş alan bırakıyorlar. Böylece aracı doldurmayacak ancak diğer eşyalarla birlikte aracı tamamen dolduracak şekilde parça eşya taşıyabiliyorlar. 

İkinci yöntemde ise parça eşyası olan birkaç müşterinin eşyalarını aynı araçta birleştiriyorlar. Böylece iki şekilde de parça eşyalar başarılı bir şekilde taşınmış oluyor. 

Parsiyel taşıma hizmeti ise şu şekilde veriliyor. 

Müşterinin eşyaları hacim ve adet olarak belirleniyor. Bu iş için tıpkı uluslararası eşya taşıma işinde olduğu gibi uzman ekspertizler görevlendiriliyor. Eşya sayısı ve hacmi belirlendikten sonra fiyatlandırma adımına geçiliyor. Müşteriye gerekli bilgiler veriliyor. Müşteri taşıma işlemini kabul ederse, firma ile sözleşme imzalıyor. Birçok müşteriyle aynı işlem tekrarlanıyor. Böylece bir araç içerisinde birden çok müşteriye ait eşya sigortalı ve güvenli bir şekilde hedef ülkeye naklediliyor. 

Eşyalar taşınmadan önce sınıflandırılıyor. Aynı ülkeye gidecek olan eşyalar aynı araçta taşınıyor. Eşyaların araç içinde karışmaması için etiketleme sistemi uygulanıyor. Hangi eşyanın hangi müşteriye ait olduğu bilgisi etiketlerde yer alıyor. Böylece eşyalar karışmadan gidecekleri adrese güvenli bir şekilde ulaştırılıyor. 

Uluslararası Parsiyel Eşya Taşıma Avantajları Nelerdir?

Parsiyel eşya taşıma avantajları şu şekilde sıralanabilir: 

  • Birden çok müşterinin yükleri ekonomik fiyatlarla taşınabilir. 
  • Son derece güvenilir bir yöntemdir. 
  • Gönderici ve alıcılar için takibi kolaydır. 
  • 7/24 hizmet sağlanabilir. 
  • Tüm taşıma aşamalarında müşteri bilgilendirilir. 
  • Araç içindeki boşluklar ödeme miktarını artırmaz. 
  • İş gücü tasarrufu sağlayan bir yöntemdir.  
  • Genel olarak karayolu ile taşımacılık sağlanır. Ancak; deniz yolu, hava yolu, demir yolu gibi alternatiflerle de taşımacılık işlemi yapılabilir. 
  • Bekleme süreleri bu yöntemde azdır. 
  • Müşterilere alternatif depolama yöntemleri sunulur. 

Uluslararası Parsiyel Eşya Taşıma Türleri

Uluslararası nakliyat firmaları genel olarak karayolu taşımacılığını tercih ederler. Ancak diğer taşıma yolları da parsiyel taşımacılıkta kullanılabilir. 

Denizyolu taşımacılığı alternatif karayolu güzergahı olmadığında tercih edilir. Karayolu taşımacılığına göre biraz daha maliyetli olabilir. 

Havayolu taşımacılığı en maliyetli olandır. Uçakla parsiyel eşya taşıma hem hızlı hem de diğer taşıma türlerine göre daha güvenlidir. 

Demir yolu taşımacılığı da tıpkı karayolu taşımacılığı gibidir. Eğer eşya taşınacak ülkeye tren seyahati varsa parsiyel taşıma işlemi gerçekleştirilebilir. 

Uluslararası Parsiyel Eşya Taşıma Fiyatları

Parsiyel eşya taşıma fiyatları, bir araç içini dolduracak eşya taşıma işleminden daha hesaplıdır. Çünkü aynı araç içerisinde birden fazla müşterinin eşyaları taşınır. Yani maliyet birden fazla kişiye bölünmüştür. 

Uluslararası parsiyel eşya taşıma fiyatları belirlenirken; eşyanın miktarına, gideceği mesafeye, eşyanın hacmine ve taşıma işlemini gerçekleştirecek olan firmaya göre farklılık gösterir. 

Detaylı fiyat bilgisi almak için web sitemizin iletişim sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Uluslararası Parsiyel Eşya Taşıma Kimler Tarafından Tercih Edilir?

Özellikle Avrupa ülkelerinde ekonomik ve güvenilir olması özelliklerinden dolayı uluslararası parsiyel eşya taşıma işlemleri popülerdir. Acil teslimat gerektiren işleri yapan küçük işletmelerin en çok tercih ettiği taşıma yöntemlerindendir. Bireysel olarak kalan eşyalarını güvenli bir şekilde naklettirmek isteyenler için de ideal bir taşıma yöntemidir. 

Uluslararası parsiyel eşya taşıma işlemlerinde de gümrükten geçme söz konusudur. Bu yüzden işinde uzman olan firmalardan hizmet alınması yararlı olacaktır. Gümrükten geçmesi yasak olan eşyalar hakkında hizmet alacağınız firmadan mutlaka bilgi alın. Yoksa eşyalarınıza gümrükte el koyulabilir ve mağdur olabilirsiniz. 

Nakliyat Talebi

icon

0216 395 10 70